Kąpiele w wodach mineralnych

Kąpiele w wodach mineralnych

Wiele sanatoriów i podobnych placówek leczniczych ma w swojej ofercie zabiegi polegające na kąpielach w wodach mineralnych. Wody te posiadają różne lecznicze właściwości pomagające leczyć wiele różnego rodzaju schorzeń. Niejednokrotnie bardzo poprawiają stan zdrowia pacjentów, którzy często sami są zaskoczeni takim efektem. Do dyspozycji jest wiele różnego rodzaju wód: mamy tu do wyboru na przykład kąpiele solankowe czy siarczkowe.

Różne sanatoria oferują różne rodzaje tych kąpieli. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kąpiel przeprowadzana w takich wodach to zabieg leczniczy i nie można jej wykonać w dowolny sposób. O ile długotrwałe wylegiwanie się we własnej wannie nie zaszkodzi nikomu, o tyle taka specjalistyczna kąpiel zapoznaj się z naszą %ofertą% już może. Dlatego też – podczas takiego zabiegu, trzeba uważnie słuchać wytycznych i poleceń personelu medycznego i bezwzględnie się do nich stosować. Kąpiele takie muszą być przeprowadzane w wodzie o ściśle określonej temperaturze i przez określony czas.

Parametry te są różne w zależności od rodzaju wody, w jakiej kąpiel jest przeprowadzana, ale także od stanu zdrowia pacjenta. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy może się poddać tego rodzaju zabiegowi. Istnieje szereg przeciwwskazań do przeprowadzenia takiej kąpieli. Wśród nich wymienić należy na przykład ciążę. Ponadto niektóre choroby też wykluczają możliwość uczestniczenia w takim zabiegu. Trzeba o tym pamiętać i każdorazowo informować personel medyczny o naszym stanie zdrowia.

Artykuł napisany przez: