Do uzdrowiska nie tylko na leczenie

Do uzdrowiska nie tylko na leczenie

W Polsce są 43 miejscowości uzdrowiskowe, a w nich – oprócz sanatoriów i szpitali, mnóstwo pensjonatów i hoteli. Z tego powodu miejscowości te nadają się nie tylko na pobyty rehabilitacyjne czy lecznicze. Są doskonałym miejscem zarówno na krótkie wypady weekendowe, ale także długie pobyty wakacyjne. Miejscowości uzdrowiskowe oferują mnóstwo atrakcji dla zwykłych turystów. Ich zaletą jest przede wszystkim możliwość bliskiego obcowania z przyrodą.

Piękne lasy i łąki nietknięte przez człowieka są doskonałym miejscem na piesze lub rowerowe wycieczki. W miejscowościach nadmorskich mamy z kolei nieograniczony dostęp do piaszczystych plaż i wody, nad którą można doskonale wypocząć. Turyści ceniący sobie aktywny wypoczynek również WAL-TOM znajdą coś dla siebie. W wielu miejscowościach powstały placówki oferujące różnej jakości rozrywkę dla małych i dużych. Mamy możliwość skorzystania z parków rozrywki, w których zarówno dzieci jak i dorośli, będą się doskonale bawić. Oprócz tego w wielu miejscach znajdziemy parki linowe przeznaczone dla zwolenników bardziej ekstremalnych rozrywek. Wybierając się na wakacje do miejscowości uzdrowiskowej możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Oprócz dobrej zabawy oferują nam one wszystko to, co przeznaczone jest dla kuracjuszy.

W wielu miejscach możemy spróbować różnych wód mineralnych posiadających lecznicze właściwości, nad morzem skorzystamy na wyjątkowym klimacie z dużą zawartością jodu. O jego korzystnym wpływie na każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać.

Artykuł napisany przez: